Kreator CV darmowy

Wszystkie dostepne w internecie kreatory CV posiadają jedna cechę wspólną. Każdy z nich został przez kogoś stworzony! Jest to oczywiste, lecz na wstepnie chciałbym o tym oczywistym fakcie przypomnieć i od niego wyjść w swoich rozważaniach.

Twóra Kreatora CV, czyli pojedyncza osoba lub firma, niewątpliwie pragnie czerpać jakąś korzyść z włożonej pracy.

Ta korzyść może być albo bezpośrednia, czyli zapłata użytkownika za pośrednictwem jednej z metod płatności lub pośrednia, czyli budowanie bazy użytkowników w celu późniejszego wysyłania im wiadomości marketingowych np ofert pracy.

Jedną z pośrednich metod jest też wyświetlanie użytkownikowi reklam. Wtedy właściciel programu do pisania CV pobiera określaną kwotę od reklamodawcy np za wyświetlanie reklam użytkownikom lub za kliknięcie użytkownika w reklamę.

Kreatywność twórców programów do pisania CV

Analizując rynek reatorów CV natknąłem się na kilka możliwości.

Korzystanie z kreatora CV może być całkowicie płatne, czyli użytkownik nie jest w stanie wygenerować swojego CV bez wpłacenia określonej kwoty. Albo jest w stanie wygenerować, ale CV PDF zawiera znak wodny, praktycznie uniemożliwiający przedłożenie takiego dokumentu pracodawcy.

Może być też częściowo płatne. Chodzi tutaj o to, że generalnie użytkownik ma możliwość tworzenia i pobierania swojego CV, a opłata jest pobierana za dodatkowe funkcjonalności. Przykładowo część szablonów jest darmowa, a część płatna. Albo kreator cv za darmo pozwala tworzyć i generować CV, natomiast zapłacimy za usunięcie linku w stopce.

Kolejną możliwością jest darmowe dla użytkownika korzystanie z kreatora CV pod warunkiem wyświetlania mu reklam lub wysyłaniu mu informacji marketingowych.

W kwestii opłat istnieje bardzo duża różnorodność. Warto przed rozpoczęciem korzystania z kreatora CV poświęcić kilka sekund na zapoznanie się z warunkami płatności, żeby uniknąć sytuacji kiedy niejako zostajemy "wciągnięci" w tworzenie swojego CV, spędzemy nad tworzeniem kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut, by na końcu przekonać się, że finalizacja jest możliwa jedynie po uiszczeniu opłaty.